Kontakt

Välkommen att kontakta oss!

 

Obs! Under den pågående coronapandemin tar vi tills vidare enbart emot förbokade besök på expeditionen. Du når oss på telefon när expeditionen är öppen tis-tors kl 10-12. Övriga tider se kontaktuppgifter till respektive ansvarig nedan.

 

Vi svarar gärna på dina frågor! Har du olika former av behov hoppas vi att vi kan hjälpa dig med dem också – våra medarbetare ställer t.ex. gärna upp och samtalar när du behöver någon att prata med. De har tystnadsplikt och du behöver varken vara medlem eller ha en tro för att få samtala med någon hos oss.

Kontaktuppgifter

 

Kungsgatan 58
503 35 Borås

 

Expeditionens öppettider
Tisdag – torsdag 10.00-12.00

 

Telefon växel
033-13 20 25

 

E-post
expedition@boras.pingst.se

 

Pingstkyrkans anställda och ideellt ansvariga

David Sirviö

Pastor

0708-17 37 40
david.sirvio@boras.pingst.se

Bo-Kenneth Gustafsson

Styrelseordförande/Verksamhetsansvarig

0708-235 235
bkg@boras.pingst.se

Björn Holmgren

Administratör

072-888 30 90
bjorn@boras.pingst.se

Ghazal Zekavat

Pastor med ansvar för ungdom

072-285 31 19
ghazal@boras.pingst.se

Adam Jaxelius

Ungdomsledare

072-888 30 50
adam@boras.pingst.se

Emilia Hägg

Ansvarig Unga Vuxna/Gudstjänst

0707-76 30 49
emilia@boras.pingst.se

Jukka Mäkikangas

Sociala frågor, LP-verksamheten.

0706-81 27 72
jukka@boras.pingst.se

Mika Kosonen

Missionsmobiliserare, Kairoskurser

073-982 20 72
mika@kairoskurs.se

Abdollah Fazelinejad

Persiska gruppen

072-739 93 99
abdollah.fazelinejad49@gmail.com