Inspirationskväll för hemgruppsledare

Välkommen till en inspirationskväll för hemgruppsledare! Du är välkommen att vara med om du är ledare/kontaktperson i en av församlingens hemgrupper eller skulle vilja bli ledare i en grupp längre fram. Vi träffas på grund av rådande coronarestriktioner digitalt på Zoom måndag den 30 november kl. 19.00–ca 20.00. Vi mejlar alla nuvarande hemgruppsledare länken till sändningen samt dig som vill bli ledare och har anmält ditt intresse till expedition@boras.pingst.se senast måndag förmiddag den 30 november.

 

Tanken med mötet är att följa upp den hemgruppsenkät som gjordes nyligen i församlingen och dela tankar kring det fortsatta arbetet med hemgrupper. Vår pastor David Sirviö leder samlingen och församlingens hemgruppsteam kommer att dela tips på material och annat under sändningen. Du får också tillfälle att ställa frågor. Vi hoppas på en inspirerande samling som blir ett avstamp för vårt fortsatta arbete!

 

Pingstkyrkans hemgruppsteam:

David Sirviö

Emilia Hägg

Björn Holmgren

Cecilia Holmgren

 

PS. Samlingen spelas in så vi kan skicka länk till dig som inte kan vara med utan vill titta i efterhand. DS


Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *